Інформаційний енергетичний портал

www.energyworld.com.ua 

 

 

 

 

 

 

 

 

курс валют:

finance.com.ua

finance.com.ua


наші
партнери:


цікаве:

Украина криминальная

 

 

ви наш

Hit Counter

відвідувач

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ

 Статті:

Для введення в експлуатацію першого агрегату Дністровської ГАЕС необхідно 987 млн. грн. 

НКРЕ підвищила тариф на електроенергію Дністровської ГАЕС на 55,6% - до 3,19 коп. за 1 кВт-г 

Американской ESI предлагают уйти добровольно

Правительство Украины намерено расторгнуть контракт с оффшорной компанией ESI Епgineering & Cоnstruction, которая не выполнила обязательства по завершению строительства ОАА "Днестровская ГАЭС". Поскольку договор на управление станцией еще не истек, Фонду госимущества, возможно, придется действовать через Лондонский третейский суд. При этом главным нерешенным вопросом остается дальнейшая судьба достройки ГАЭС .

Україна вивчає зацікавленість інвесторів в добудові першої черги Дністровської ГАЕС

Засідання спостережної ради ВАТ "Дністровська ГАЕС"

 _________________________________________________________________

Будівництво ВАТ "Дністровська ГАЕС"

Призначення Дністровської ГАЕС

Проект завершення будівництва Дністровської ГАЕС на сьогодні є одним з найбільш відомих проектів, що знаходяться у стадії будівництва в електроенергетиці.


В умовах високої частки базової потужності атомних станцій (40% i більше) та нестачі маневрових потужностей в енергосистемі України (всього від 2500 до 5500 МВт в різних періодах року при потребі не менше 6000 МВт) коливання частоти в електромережі становить від 49,0 Гц в пік навантаження до 50,5 Гц під час Нічного розвантаження.

Ситуація погіршується тим, що серед генеруючих потужностей, що функціонують в енергосистемі України переважають ТЕС, які практично відпрацювали свій розрахунковий ресурс i можливість використання їх в режимі регулювання обмежена. Введення нових базових потужностей на Хмельницькій та Рівненської АЕС ще більше вимагатиме нових маневрових потужностей.

Дністровська ГАЕС (перша черга - 3 гідроагрегати по 350 МВт), є потужним інструментом для зменшення перевантаження ОЕС базовою потужністю в години мінімального споживання та покриття пікового навантаження ОЕС з метою запобігання ії аварійного стану, а також підвищення надійності функціонування атомних електростанцій.

Поточний стан фінансування будівництва

Завершення будівництва Дністровської ГАЕС є необхідним з точки зору забезпечення безпечної роботи енергосистеми в майбутньому, запобігання негативним екологічним явищам, пов'язаним з зсувами схилів річки Дністер, та наслідкам від них, вирішення соціальних питань міста Новодністровська.

В умовах необхідності продовження будівництва та невиконання інвестором своїх зобов'язань щодо фінансування будівництва, продовження державного фінансування є критичним питанням.

На сьогодні, у зв'язку з неможливістю здійснити повне фінансування об'єкту за рахунок державних коштів, мова йде про завершення першого пускового комплексу у складі одного гідроагрегату, вартість якого, за оцінками генерального проектувальника ВАТ "Укргідропроект", складае 1050 млн. грн., в тому числі будівельно-монтажні роботи - близько 693 млн. грн.

Єдиним джерелом фінансування будівництва Дністровської ГАЕС відповідно до постанови КМУ від 30 вересня 1999 року № 1810 є цільова надбавка до діючих тарифів на електроенергію, вироблену генеруючими компаніями ДАЕК "Дністрогідроенерго" та ДАГК "Дніпрогідроенерго". Сума коштів, що нараховується відповідно до цієї постанови складає близько 120-124 млн. грн. на рік.

План споруд Дністровської ГАЕС


Умовні позначення на кресленнях:

1 - споруда ГАЕС;
    2 - водопідйомник;
    3 - підводні напірні водогони;
    4 - верхнє водосховище;
    5 - нижнє водосховище;
    6 - ОРУ;
    7 - трансформаторний майданчик

Розріз по спорудах водогінного тракту ГАЕС


 

 

 

© 2001 ТОВ Укренерго.